Zmiňované studie se účastnila i řada lidí z běžeckých a plaveckých organizací. Z celkového vzorku bylo 34 % necyklistek, 53 % rekreačních cyklistek a 13 % intenzivních cyklistek. Intenzivní cyklistku autoři studie definovali jako ženu, která jezdí na kole minimálně dva roky, a to trasy 40 km a delší 3x týdně nebo častěji.
Dotazník, který výzkumníci používali, byl překvapivě podrobný. Ptali se, jaký druh kola ženy používaly (horské, silniční, hybridní, trenažér), jaké sedlo (široké, bez polstrování, dlouhé), jak často používaly polstrované cyklokraťasy, kolik času strávily na kole ze sedla, jaký byl úhel nastavení jejich sedla, výška řídítek a povrch, po kterém jezdily (město, předměstí, trail).
Předešlé menší studie naznačovaly vztah mezi cyklistikou a sexuální dysfunkcí, což rozšířilo názor, že ježdění na kole je v tomto směru nezdravé. Tato nová studie naopak ukazuje, že čím více ženy na kole jezdí, tím je jejich sexuální život lepší.
„Zjistili jsme, že celkový počet ujetých mil byl spojený s lepší sexuální funkcí, dle měření běžným ověřeným dotazníkem,“ řekl autor Thomas W. Gaither, student UCSF.
Na druhou stranu výsledky studie spojují také počet ujetých mil s otlačeninami ze sedla a infekcemi močových cest.
„Tyto výsledky se někomu mohou zdát jako zanedbatelné, ale otlačeniny a infekce mohou mít vliv na sexuální aktivitu,“ pokračoval Gaither. „Kdybychom dokázali najít způsob, jak zabránit vzniku otlačenin a infekcí, tak věříme, že cyklistika může zlepšit sexuální zdraví žen.“
Většinu otlačenin lze vyřešit správným výběrem sedla a nastavením posedu na kole, infekce jsou však mnohem komplikovanější záležitost. Máte nějaký trik, jak na ně? Napište nám do komentářů!